Platforma konsultacyjna

Jesteś tutaj: Strona główna O idei

O idei

Serwis Dobre pomysły, jest inicjatywą o charakterze obywatelskim z misją dotarcia do jak największego grona mieszkańców miasta Rzeszowa, którzy pragną uczestniczyć w życiu miasta oraz mieć realny wpływ na kształtowanie jego wizerunku i kierunków rozwoju.

           

Za sprawą naszej platformy każdy może przedstawić swoja wizję, pomysł czy ideę, w jaki sposób miasto Rzeszów może stać się jeszcze bardziej innowacyjne i atrakcyjne dla mieszkańców. Dzięki temu nasza „mała ojczyzna”, może stać się środowiskiem bardziej przyjaznym, w którym obywatele będą sami decydować o ewolucji Rzeszowa, jako miasta o jeszcze szerszych aspiracjach użytku publicznego.

 

Projekt Dobre pomysły jest swego rodzaju portalem społecznościowym, który przywołując ideę Crowdsourcingu, tzn. swoistej „burzy mózgów” pragnie zjednoczyć mieszkańców w osiąganiu dobra wspólnego, jakim jest rozwój miasta Rzeszowa. A do udziału w przedsięwzięciu zachęcamy; tym bardziej, że jest to płaszczyzna, na której każdy po zarejestrowaniu, wchodzi w kooperację z innymi użytkownikami na zasadzie dialogu, wymiany myśli/pomysłów oraz wzajemnej inspiracji w atmosferze przyjaźni i jedności.

           

Nasza działalność ukazuje, że pomysłodawcą i twórcą może być każdy z mieszkańców, a pojęcie zbiorowej mądrości niesie tutaj pozytywne znaczenie i pozwala na wypracowanie akceptowalnych przez mieszkańców rozwiązań. Każdy jednostkowy pomysł ma widok na sukces i poparcie nas wszystkich. Szereg działań administracyjnych, społecznych i kulturalnych wymaga poparcia mieszkańców, a Ci w zgodzie z naszą ideą powinni być włączeni w mechanizm i proces materializacji dobra publicznego.

 

Miej wpływ na miejsce, w którym mieszkasz - zacznij już dziś!

 

 

Serwis zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Zamknij